Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Co to jest MLM?

Marketing wielopoziomowy, inaczej MLM (multilevel marketing), marketing sieciowy, network marketing. To pewna strategia marketingowa oraz sposób funkcjonowania firmy i jej współpracowników jako niezależnych sprzedawców. Marketing sieciowy MLM to gałąź sprzedaży bezpośredniej. Polega to w skrócie na oferowaniu towarów i usług bezpośrednio klientom, na zasadach kontaktów przyjacielskich, zwykle w domu klienta, miejscu pracy lub innych miejscach. Jest to forma sprzedaży detalicznej poza tradycyjną siecią sklepową. Sprzedaż bezpośrednia to osobista prezentacja produktu i udzielanie stosownych wyjaśnień.

W Network Marketingu MLM sprzedawcy na budują osobiste struktury współpracowników, od których obrotu otrzymuje się dodatkowe prowizje. Każdy sprzedawca ma możliwość zbudowania własnej struktury handlowców, w której każdy z nich wynagradzany jest na podstawie obowiązującego w danej firmie planu marketingowego.

Bardzo często ten system wielopoziomowego marketingu mylony jest z klasyczną sprzedażą bezpośrednią, gdzie jest wymóg aktywnej spzedaży, bądź też z piramidą finansową która jest prawie we wszystkich krajach na świecie nielegalna. W piramidzie nie ma wogóle produktu, tylko pieniądz krąży i kolejne osoby skłądają się na tego który siedzi na wyższym poziomie. W piramidach finansowych nie ma zwykle towarów, lub występuje tak zwany pseudotowar (np raporty) W marketingu wielopoziomowym sieć zarabia na sprzedaży prowadzonej osobiście oraz na sprzedaży partnerów zgromadzonych w sieciach poniżej własnego.

Prekursorem firmy marketingu wielopoziomowego na świecie jest Amway, dzięki której narosło wiele kontrowersji, głównie ze względu na metody działania.

 

Dlaczego marketing sieciowy?

1. Wiele osób decyduje się dzisiaj na pracę w marketingu sieciowego, ponieważ jest to wygodny system pracy. System w którym pracownik decyduje kiedy pracuje, w jaki sposób dociera do klientów oraz jak często to robi. W marketingu sieciowym nie znajdziesz.

2. Network marketing jest bardzo populatny równiez dlatego że możliwy jest do osiągnięcia tzw pasywny dochód. Jest to wynagrodzenie które otrzymujesz pośrednio za swoją pracę. Jeśli twoja siec odpowiednio się powiększy, uzyskasz pasywny dochód, który generował się będzie sam.

3. Żeby zacząć prace w mlm nie potrzebujesz inwestować na początek dużej kwoty (tak jak to jest w tradycyjnym biznesie)

4. Każdy może zaangażować się w marketing sieciowy – niezależnie od statusu społecznego, niezależnie od tego czym się aktualnie zajmuje, może zacząć pracę.

5. Prędzej sam zrezygnujesz niż ktoś cię zwolni. Jest to pewna praca. Każdy kto będzie z Tobą współpracował będzie go interesowało żebyś dużo zarabiał. Będzie Cię szkolił, pomagał, trenował, podzieli się z Tobą tajnikami swojej pracy abys mógł również odnieść sukces.

MLM nie jest biznesem idealnym, ale też posiada w kilku punktach przewagę nad innymi systemami biznesu.

Marketing Sieciowy to tworzenie rynku zbytu w postaci tworzenia sieci sprzedaży.
Sprzedając produkt firmy x o wartości 200zł, dostajemy za to prowizje 25% wartości produktu.
Jeżeli osoba z naszej sieci sprzedaży sprzeda produkt, dostaje za tę sprzedaż 30% wartości produktu.
My dostajemy natomiast np. kolejne 10% wartości produktu!

Jeżeli więc sieć wygląda w ten sposób, że gdy osoba z mojej sieci coś sprzeda ja dostaję 10% a ta osoba 15% i oczywiście osoba z naszej sieci dostaje swoje 25% wartości produktu!

Jeżeli więc odpowiednio szybko zbudujemy swoją sieć, możemy liczyć na bardzo wysokie wynagrodzenie.

Wiele osób ma uprzedzenia odnośnie marketingu wielopoziomowego ponieważ opierają się na opiniach swoich znajomych, lub na swoich doświadczeniach w kontaktach z nachalnymi sprzedawcami. Jeżeli spojrzymy na system biznesowy pomijając uprzedzenia, strach oraz zaznajomimy się z realnymi możliwościami tego biznesu, z pewnością będzie nam łatwiej wejśc w ten system pracy.

2 odpowiedzi na “Co to jest MLM?”

  1. Może wspólnymi siłami poprawilibyśmy te teksty o MLM?

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Bezpłatny system promujący Twoje linki partnerskie

AllinOne Business System – system ebiznesu

Popularne ogłoszenia